Pekárna Tisá Celožitný chléb 1kg

Lokální
109,90 Kč / ks 109,90 Kč / 1 kg
Na dotaz
Možnosti doručení

  Celožitný chléb 1000g Chleba obsahující pouze žitnou mouku je velmi zdravý, protože obsahuje pouze malé množství lepku a má výraznější kyselkavou chuť, také déle vydrží.

  Tento výrobek je možno objednat pouze na úterý, středu a pátek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jak ho připravujeme a pečeme:
Kvásek je, na rozdíl od droždí, přirozenou substancí, která se používá již 5000 let. Vzniká smícháním mouky a vody. Za příznivé teploty dojde k přirozenému kvašení těsta. Vzniká přirozená kyselina mléčná, která vytváří typické chlebové aroma. Je přirozeným konzervantem a navíc bakterie kyseliny mléčné produkují antibioticky účinné látky, které posilují naši střevní mikroflóru a tím i naši imunitu. Z tohoto důvodu vydrží kváskový chléb mnohem déle než kvasnicový.

Kvas:
Kvásek si na rozdíl od žitného chleba musí „zvyknout“ na pšeničný lepek který se vyskytuje v pšeničné mouce. Vzniká smícháním mouky a vody. Množí se při teplotě 20 - 25°C. Rozkládají glukózu na kyselinu octovou a kyselinu mléčnou. Okyselují, tlumí enzym "Amylázu" v přílišné aktivitě a chrání před napadením cizími bakteriemi a houbami.

Přednosti kváskového chleba

Čistí krev (vhodný pro osoby trpící akné, ekzémy, lupénkou).
Vyživuje nervový systém.
Posiluje svalový systém (vhodný pro dospívající děti, sportovce).
Upravuje trávení (nezpůsobuje nadýmání a zácpy).
Chléb upečený s pomocí kvásku má příjemnou nakyslou chuť

Složení chleba:
Celozrnná žitná bio mouka, kvas, med, kmín, mořská sůl, voda

Složení kvasu:
Žitná mouka, voda

Skladování chleba:
Chléb by se měl zabalit pouze do čisté utěrky a takto uchovat v chlebníku nebo na volném prostoru. Pokud koupíte chléb ještě teplý, je lépe nechat ho na mřížce vychladnout. Zejména žitný chléb je lepší až druhý den.

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: