Pekárna Tisá Pšenično-žitný chléb 1kg

Lokální
109,90 Kč / ks 109,90 Kč / 1 kg
Na objednávku
Možnosti doručení

V České kotlině je to nejtypičtější chléb vycházející z tradice, historie a zafixované chuti. Běžný Čech si nedokáže představit život bez pšeničného chleba s trochou žita. Je nadýchanější, má lehčí strukturu než žitný chléb, ale kyselkavý nádech jej dělá tím čím je. Dobře upéct tento chléb je malá maturita.

 Tento výrobek je možno objednat pouze na úterý, středu a pátek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jak ho připravujeme a pečeme:
Výroba chleba původní metodou. Pečení pouze za pomoci vyváděného žitného kvasu, bez pomoci jakýchkoliv přídavných látek – "éček" a pod.. Vše ručně zpracováno, bez mechanizace a elektrických přístrojů, které by měly zasáhnout do celkového procesu přípravy těsta. Těsto pak odpočívá v ošatce, většinou 4-5 hodin. Chléb je po vykynutí sázen do rozpálené pece na dřevo. Po dopečení odpočívá nejméně 2- hodiny a chladne, aby se uzavřel a zpevnil. Po vyndání z pece by měl „zvonit“.

Kvas:
Kvásek si na rozdíl od žitného chleba musí „zvyknout“ na pšeničný lepek který se vyskytuje v pšeničné mouce. Vzniká smícháním mouky a vody. Množí se při teplotě 20 - 25°C. Rozkládají glukózu na kyselinu octovou a kyselinu mléčnou. Okyselují, tlumí enzym "Amylázu" v přílišné aktivitě a chrání před napadením cizími bakteriemi a houbami.

Přednosti kváskového chleba

Čistí krev (vhodný pro osoby trpící akné, ekzémy, lupénkou).
Vyživuje nervový systém.
Posiluje svalový systém (vhodný pro dospívající děti, sportovce).
Upravuje trávení (nezpůsobuje nadýmání a zácpy).
Chléb upečený s pomocí kvásku má příjemnou nakyslou chuť

Složení chleba:
Pšeničná mouka, žitná mouka, kvas, kmín, mořská sůl, voda

Složení kvasu:
Žitná mouka hrubě namletá, voda

Skladování chleba:
Chléb by se měl zabalit pouze do čisté utěrky a takto uchovat v chlebníku nebo na volném prostoru. Pokud koupíte chléb ještě teplý, je lépe nechat ho na mřížce vychladnout. Zejména žitný chléb je lepší až druhý den.

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pečivo
Země původu: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: